Päätoimittaja:

Ympäristöasiantuntijoiden keskusliiton edunvalvontapäällikkö Arja Varis
arja.varis(at)ykl.fi


Muut yhteystiedot »

Yhteystiedot

Liittojen valtiosektorin asiamiehet

 

Agronomiliitto
Mari Raininko, neuvottelupäällikkö
puh. (09) 2511 1642, 040 901 1642
mari.raininko@agronomiliitto.fi
www.agronomiliitto.fi
 

Akavan Erityisalat
Kari Eskola, työmarkkinalakimies
puh. 0201 235 367
kari.eskola@akavanerityisalat.fi
www.akavanerityisalat.fi
 

Driftingenjörsförbundet i Finland, DIFF
Anne Granat-Jukakoski, verksamhetsledare
tfn. (09) 4767 717
anne.granat-jukakoski@diff.fi
www.diff.fi
 

Insinööriliitto IL
Juha Särkkä, julkisen sektorin asiamies
puh. 0201 801 843
juha.sarkka@ilry.fi
www.ilry.fi
 

Luonnontieteiden akateemisten liitto LAL
Jari Lehto, toiminnanjohtaja
puh. (09) 2511 1661, 0400 667 045
jari.lehto@luonnontieteilijat.fi
www.luonnontieteilijat.fi
 

Metsänhoitajaliitto
Tapio Hankala, toiminnanjohtaja
puh. (09) 6840 8112
tapio.hankala@metsanhoitajat.fi
www.metsanhoitajat.fi
 

Suomen Ekonomiliitto SEFE
Tuomas Viskari, asiamies
puh. 0400 4582 36
tuomas.viskari@sefe.fi
www.sefe.fi
 

Suomen Farmasialiitto
Iivari Järvinen, vastaava
lakimies puh. 040 451 8195
iivari.jarvinen@farmasialiitto.fi
www.farmasialiitto.fi
 

Suomen Lakimiesliitto
Tarja Niemelä, neuvottelujohtaja
puh. 050 340 2725
tarja.niemela@lakimiesliitto.fi
www.lakimiesliitto.fi
 

Suomen Psykologiliitto
Annamari Jokinen, pääsihteeri
puh. (09) 6122 9177, 040 865 6630
annamari.jokinen@psyli.fi
www.psyli.fi
 

Tekniikan Akateemisten Liitto TEK
Pia Hiltunen, asiamies
puh. (09) 2291 2223
pia.hiltunen@tek.fi
www.tek.fi
 

Tradenomiliitto TRAL
Ville-Veikko Rantamaula, yksikön päällikkö
puh. 020 155 8804
ville-veikko.rantamaula@tral.fi
www.tral.fi
 

Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut ry
Petri Toiviainen, neuvottelupäällikkö
puh. 010 231 0354
petri.toiviainen@yhteiskunta-ala.fi
www.yhteiskunta-ala.fi
 

Ympäristöasiantuntijoiden keskusliitto YKL
Arja Varis, edunvalvontapäällikkö
puh. (09) 622 68510, 0400 488 516
arja.varis@ykl.fi
www.ykl.fi